Хлопцям, які виїхали за кордон до 18 років, масово відмовляють у видачі паспортів, – ЗМІ
Паспортні сервіси за кордоном масово відмовляють чоловікам 18 років, щодо яких відсутній запис в Реєстрі призовників “Оберіг”, у прийомі документів для оформлення чи обміну паспорта громадянина України і закордонного паспорту.
Як повідомляє Судово-юридична газета, мова йде і про тих, хто виїхав до 2022 року, зокрема, на навчання, чи після початку повномасштабного вторгнення, і відповідно не встиг фізично стати на облік у ТЦК.
За даними видання, ця ситуація стала предметом розгляду на засіданні парламентського Комітету з питань молоді та спорту із запрошенням заступниці міністра оборони з питань цифровізаціїї Катерини Черногоренко.
Раніше вона заявляла, що хлопці за кордоном зможуть стати на облік дистанційно. Зокрема, після прийняття 16 серпня урядом постанови №932, вона заявила, що хлопці від 17 до 25 років будуть ставати на облік як призовники без відвідування ТЦК та медичної комісії, і “всі необхідні дані збиратимуться з інших реєстрів”. Також вона повідомляла, що хлопців від 16 до 25 років, які оформлюватимуть паспорт, автоматично внесуть до реєстру “Оберіг” без проходження ВЛК. Це стосуватиметься й тих хлопців, які проживають за кордоном. Актуальність військових електронних документів для чоловіків 18-60 років, які перебувають за кордоном, перевірятиметься через взаємодію з ДМС.
Водночас, як зазначили у Комітеті, відмови паспортних сервісів офіційно пояснюються відсутністю “технічної можливості” передати відомості про особу до Реєстру призовників “Оберіг”. За даними МВС, для оформлення були прийняті документи лише у 9 осіб, в яких відсутні записи в Реєстрі “Оберіг”.
“Це спонукає молодих громадян звертатися до іноземних установ для отримання тимчасових документів, оскільки вони не мають можливості стати на військовий облік та отримати паспорт. І це при тому, що вони не підлягають мобілізації”, – зазначили у Комітеті.
Таким чином, як пише видання, попри прийняття постанови про цифровізацію процесу №932, досі є нерозв’язанним питання механізму постанови на військовий облік чоловіків 18-20 років, які виїхали з України після початку повномасштабного вторгнення й до досягнення ними 18 років, і не встигли вчасно стати на облік.
Зазначається, що ці хлопці не можуть стати на військовий облік без повернення в Україну й явки до ТЦК, і, відповідно, позбавлені можливості щодо оформлення (у тому числі замість втраченого або викраденого), обміну паспорта громадянина України та закордонного паспорту.
Comments (0)