5 Грудня, 2024 4:43 am

Ракета “Паляниця” вже у серійному виробництві: Умєров розповів про успіхи

Українська ракета-дрон “Паляниця” запущена у серійне виробництво. Засіб ураження, частину тактико-технічних характеристик якого тримають у секреті, був розроблений приватним стартапом.

Про це у своєму блозі на LB повідомив міністр оборони України Рустем Умєров, пише OBOZ.UA. Він додав, що Україна нині робить усе, аби масштабувати та прискорити свої ракетні програми, бо це озброєння може кардинально змінити перебіг війни.

Урядовець зауважив: 13 квітня 2022 року, коли Сили оборони потопили флагман Чорноморського флоту РФ крейсер “Москва”, завдавши по ньому ударів з українського ракетного комплексу “Нептун”, стало історичним днем для української оборони. Відтоді вже очевидно: українське ракетне озброєння має серйозний потенціал – і його необхідно розвивати.

Звісно, додав Умєров, українські дрони на полі бою і в глибокому тилу ворога роблять справжні дива. Однак їхня потужність та масштаби уражень неспівмірні з тими, яких може завдати ракета. І, оскільки у питанні застосування західних ракетних озброєнь Україна до певної міри зв’язана взятими на себе зобов’язаннями, розбудова власного ракетного потенціалу набуває критичної ваги у питанні оборони та стримування агресора.

“Тут і проявляється стратегічна важливість власних ракет. Українські крилаті та балістичні ракети дозволять нашим Збройним силам діяти незалежно, завдаючи точкових ударів по ключових об’єктах ворога”, – зауважив він.

Міністр оборони згадав, що завдяки ракетобудівним ініціативам, як державним, так і приватним, цього року Україна виготовила перші 100 власних ракет. Зокрема, було відновлено і масштабовано серійне виробництво крилатих ракет Р-360 комплексу “Нептун”: після модифікації вони здатні вражати цілі на більшій відстані, ніж раніше.

Є новини й щодо загадкової ракети-дрона “Паляниця”.

“Приватні підприємства також демонструють неймовірні результати. Наприклад, новий стартап реалізував проєкт ракети “Паляниця”, яка вже вийшла у серійне виробництво завдяки підтримці Міноборони. Це яскравий приклад того, як держава та приватний сектор об’єднуються задля досягнення спільної мети”, – повідомив Умєров.

Засіб ураження, що має одночасно характеристики і дрона, і ракети, з надтяжкою для вимовлення окупантами назвою “Паляниця”, став відомий широкому загалу наприкінці літа цього року. У День Незалежності України 2024 року про нову розробку українського оборонпрому, яка вже встигла підтвердити свою ефективність в ураженні визначених ворожих цілей, розповів президент України Володимир Зеленський.

Він повідомив про успішне застосування “Паляниці” для знищення російського об’єкта на тимчасово окупованій території України, додавши, що “Росії буде складно, важко навіть вимовити, що саме прилетіло, складно протидіяти, але легко зрозуміти за що”.

Дещо пізніше було оприлюднено трохи більше інформації щодо нового озброєння. Відомо, що за тактико-технічними характеристиками “Паляниця” підпадає під визначення і дрона, і ракети. Вона споряджена твердопаливним прискорювачем та реактивним двигуном. Водночас інформацію про бойову частину та систему наведення було засекречено.

Запускається “Паляниця” з наземної платформи. Заявлений радіус дії – до 700 км. Тож у зону ураження дрона-ракети потрапляють близько 20 російських військових аеродромів, зокрема Саваслейка, Морозовськ, Енгельс-2, Шайковка, Дягілєво, Міллєрово.

 Ракета "Паляниця" вже вийшла у серійне виробництво: Умєров розповів про успіхи

На розробку “Паляниці” пішло півтора роки, її вартість становить менше мільйона доларів, що значно дешевше від вартості аналогів. До того ж, прогнозувалося, що собівартість виробництва вдасться знизити ще більше.

“Українська ракетна програма – це не лише про війну. Це про незалежність, самодостатність і технологічний прорив. Наші успіхи у ракетобудуванні доводять: ми здатні створювати зброю, яка змінює правила гри. Ці ракети захистять нашу землю сьогодні. І вони забезпечать мир у майбутньому. Бо в сучасному світі перемога – це не лише питання сили, а й питання технологій. І в цьому наша країна має що сказати вже сьогодні”, – резюмував Умєров.

Нагадаємо, 3 грудня президент України Володимир Зеленський провів засідання Ставки і зробив важливу заяву щодо ракетної програми. За словами глави держави, на засіданні учасники заслухали доповідь щодо випробування нових типів ракет українського виробництва, також говорили про розробку, замовлення та постачання цих вітчизняних засобів ураження. Зеленський підкреслив, що виробники отримали завдання прискорити виробництво.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *