Колишню військову Євгенію Емеральд випадково “поховали” у Варшаві
У центрі Варшави з’явилася інсталяція зі світлинами українських військовослужбовців, серед яких – колишня військова Євгенія Емеральд. Під світлиною жінки додали дату смерті, хоча вона жива.
Про таку інсталяцію у столиці Польщі повідомила одна з користувачок в інстаграмі та прикріпила до свого допису відповідне відео. Сама ж Емеральд вже відреагувала на цю ситуацію.
На ролику видно стенди з фотографіями українських захисників, які зображені без облич. Також вказані дати народження та смерті військових. За словами дівчини, яка поширила відео з інсталяцією у своєму інстаграмі, щасливі люди підходили до стендів та фотографувалися.
На плакаті напис “стань героєм”, наче героями можна стати тільки будучи загиблим. А люди навіть не звертають увагу, що ці плакати – це великий біль, а не просто весела патріотична тантамареска,
– написала дівчина.
Реакція колишньої військової Євгенії Емеральд
Євгенія Емеральд опублікувала у своєму інстаграмі відео з інсталяцією у Варшаві. Жінка зазначила, що її поховали живцем. Вона також додала профіль польського митця, який організував “таку творчість”.
Згодом Євгенія вийшла в інстаграм-сторіс та розповіла, що цією інсталяцією у Польщі “знівелювали всіх українських воїнів, Україну в цілому та всіх українців”. Колишня військова поділилася, що веде перемовини з авторами такої ідеї, аби стенди прибрали, а також – щоб вони попросили вибачення у сімей загиблих і українців.
У коментарях до допису Євгенії українці обурюються через інсталяцію у Варшаві.
- “Це дно і неповага до кожного, хто боронить, хто віддавав найцінніше”.
- “Якби до них в країну завітали….не до сміху було б їм….”.
- “Жесть! Як можна було таке придумати”.
- “Ах*єть ….. які гнилі люди ті, хто таке зробив”.
- Я в шоці, немає слів, таке відчуття, що ми заважаємо всьому світу жити, й нас треба прибрати. Жах”.
Організатори інсталяції перепросили, що “образили почуття”
Організатори інсталяції з фотографіями українських військових перепросили, що “образили почуття”. Вони зазначили, що це не було їхньою метою.
Навпаки, ми прагнули звернути увагу на величезну самопожертву, яку вимагає боротьба за свободу України, а через неї й Польщі. У цих графіках були використані фотографії реальних людей. Ці зображення були оброблені, і нам здавалося, що їх неможливо впізнати. Однак у наш час виявилося, що розпізнати цих реальних людей не є проблемою,
– йдеться у дописі.
Організатори, крім того, додали, що “інсталяція вже була видалена з публічного простору у Варшаві”.
Comments (0)