30 Листопада, 2024 7:49 am

Виявляється статки керівників МСЕК конфіскувати неможливо: так що ж їм загрожує

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) повідомило, що конфіскувати майно керівників медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) неможливо. За чинним законодавством відповідальність для керівників МСЕК передбачена лише за невнесення всіх доходів у декларацію.

Водночас конфіскація необґрунтованих активів законом не передбачена. Про це заявив голова НАЗК Віктор Павлущик під час телемарафону.

“Відповідно до діючого законодавства, представників МСЕК можна притягнути до відповідальності лише за недостовірне декларування. Є ще два інших елементи – це незаконне збагачення і необґрунтовані активи як елементи фінансового контролю”, – сказав він.

Щоб притягнути керівників МСЕК до відповідальності за незаконне збагачення та необґрунтовані активи, необхідно внести відповідні зміни до Кримінального та Цивільно-процесуального кодексів, над чим НАЗК вже працює, зазначив Павлущик. Він також додав, що до 2023 року працівники МСЕК взагалі не подавали декларацій про майно і доходи.

“Все, що стосується статків та активів представників МСЕК, то вони стали декларантами лише у 2023 році. Тобто раніше вони не подавали декларції та не перевірялись НАЗК”, – сказав Павлущик.

Він зазначив, що цього року НАЗК розпочало повні перевірки перших семи декларацій працівників МСЕК, з яких три вже завершені.

Варто додати, що стаття 366-2 ККУ “Декларування недостовірної інформації” передбачає штраф від 3000 до 5000 неоподатковуваних мінімумів, або громадські роботи на строк від 150 до 240 годин, або обмеження чи позбавлення волі на строк до двох років з можливістю позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Водночас Стаття 368-5 ККУ “Незаконне збагачення” передбачає більш суворе покарання – позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з обмеженням права обіймати певні посади чи здійснювати певну діяльність на строк до трьох років.

Крім того, активи декларанта, визнані необґрунтованими, можуть бути конфісковані судом і спрямовані до державного бюджету за цивільним правовим механізмом конфіскації на підставі позову прокурора САП, як пояснили в НАЗК.

Читати ІНШІ НОВИНИ

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *