25 вересня, яке сьогодні церковне свято, що потрібно робити і про що краще не думати
25 вересня в церковному календарі – день пам’яті святої преподобної Євфросинії. Вона була видатною релігійною фігурою в історії православної церкви. Вона народилася в сім’ї вітебського князя Святослава Всеславича, який походив із роду Святого й Рівноапостольного князя Володимира Великого. Від дитинства Євфросинія (в хрещенні Преслава) відзначалася великою любов’ю до молитви та духовного життя. Вона рано навчилася грамоти і багато часу проводила за читанням Святого Письма та інших духовних книг. Відмовившись від численних пропозицій шлюбу, вона вирішила присвятити своє життя служінню Богу і стала черницею. Євфросинія заснувала жіночий монастир біля Полоцька, де стала першою ігуменею. Вона навчала молодих послушниць грамоти, переписуванню книг, співу та монастирському уставу. Її діяльність сприяла духовному розвитку багатьох людей і залишила значний слід в історії православної церкви.
Що не можна робити 25 вересня
- Забороняється ледарювати.
- Не можна починати будь-які нові справи.
- Не можна лихословити і лаятися.
Народні прикмети і традиції на 25 вересня
Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:
- дивилися, який сьогодні день: з берези листя ще не опало — сніг буде нескоро;
- гарна погода — такою вона протримається ще 3 тижні;
- вітер дме з півдня — до теплої зими;
- який день — таким буде квітень.
Наші предки в давнину починали заготовляти капусту на зиму, робили консервацію. Дуже часто у цій справі участь брала вся родина. Вважалося, що інакше капуста швидко прокисне.
Іменини: як назвати дитину, яка народилася 25 вересня
Які сьогодні іменини: Герман, Євген, Максим, Микола, Олександр, Остап, Павло, Роман, Сергій, Єфросинія.
Талісманом людини, народженої 25 вересня, є гематит. Здавна цей камінь символізував міць та захист. Вважається, що гематит здатний посилити енергетичну стійкість людини.
Comments (0)