Заморожування війни і не тільки: стало нарешті відомо, що входить у мирний план Трампа

Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог збирається представити союзникам план щодо припинення війни Росії та України. Імовірно, його буде озвучено під час Мюнхенської конференції з безпеки, яка відбудеться 14-16 лютого в столиці Баварії.

Про це повідомляє Bloomberg. Наскільки докладними будуть обговорення і в якому форматі вони пройдуть джерела, назвати відмовилися.

Кіт Келлог під час візиту на конференцію з безпеки у Мюнхені може презентувати попередню ідею про мир в Україні. Серед її основних тез називають заморозку конфлікту по лінії розмежування та залишення території, зайнятої російськими військами в “невизначеному статусі”.

Також США можуть надати Україні гарантії безпеки, щоб Москва не змогла напасти знову, в обмін на доступ до найважливіших корисних копалин. Крім цього, у Білому домі хочуть вимагати проведення виборів в Україні після припинення вогню. При цьому членство України в НАТО у короткостроковій перспективі є малоймовірним.

Тим часом Келлог підтвердив свою участь у Мюнхенській конференції з безпеки і розповів про готовність “зустрітися з союзниками Америки” і “представити їм план Трампа”.

“Я з нетерпінням чекаю на можливість розповісти про план Дональда Трампа щодо припинення кровопролитної та дорогої війни в Україні. Я зустрінуся з союзниками Америки, які готові працювати з нами”, — написав Келлог у соцмережі “X”.

Нагадаємо, Дональд Трамп заявив, що його адміністрація нібито вже провела “дуже серйозні дискусії” з російською стороною щодо війни в Україні. Видання The Associated Press повідомило, що Трамп і Путін можуть вже найближчим часом “вжити заходів” щодо припинення бойових дій між Росією та Україною. Водночас, у нинішній ситуації це може звучати досить тривожно.

При цьому глава Держдепартаменту США Марко Рубіо повідомив, що Трамп рішуче налаштований досягти миру в Україні та принести довгострокову стабільність до Європи. Однак він додав, що для цього обом сторонам доведеться піти на компроміси.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *