
Підозрюваний у справі Фаріон заговорив, але поводився дивно: чим закінчився черговий суд
Частина засідання була закритою, а журналістам не дали поговорити
Вбивство Ірини Фаріон знову розглядається на черговому засіданні суду 26 березня у Львові. Засідання відбувається у Шевченківському районному суді.
Про це повідомляє Суспільне.
У засіданні, як і попередні два рази, не бере участь адвокатка Софії Особи (донька Ірини Фаріон) Наталія Романик. Софія Особа не заперечує проти продовження засідання за її відсутності.
В’ячеслав Зінченко прибув на слухання справи. Разом з ним у стінах Шевченківського райсуду перебуває і група підтримки.
Адвокат підсудного Валерій Немировський, заявив, що запис слідчих з місця вбивства Ірини Фаріон на вулиці Масарика нібито “підроблений”. За його словами, відео зробили в інший день.
Також за повідомленнями місцевих ЗМІ, суд частково закрив засідання на прохання Софії Особи (доньки Ірини Фаріон). Вона попросила, щоб частину засідання, де розглядатимуть протокол огляду тіла мовознавиці, провели у закритому режимі.
Сам підозрюваний виглядає бадьорим. Він посміхається в камеру.
Донька Ірини Фаріон розкрила деталі гучної справи. За її словами, наразі було завершено перший том, залишилось 29. Вона додає, що це довгий процес, але Особа впевнена, що Зінченко буде покараний.
“Він сяде довічно. Це я вже повторюю неодноразово”, — сказала донька Фаріон.
Що цікаво, підсудний прибув на судове засідання без бронежилета. За його словами, він його вдягає, коли його заводять в стіни суду.
Журналісти звернули увагу і на зовнішній вигляд Зінченка, він прибув на суд у сірому спортивному костюмі. Відповідаючи на питання щодо утримання, він каже, що думав буде гірше.
“Я не міг собі уявити таких умов”, — заявив він.
У СІЗО Зінченко читає книжки, зокрема літературу про футбол. З іншими співмешканцями камери хлопець спілкується і зізнається, що вони його не знали раніше.
Також у суді показали слідчий експеримент, знятий на 4 камери за участю свідків. В цей час Зінченко поводився спокійно. Відео можна подивитись за посиланням.
Пізніше під час перегляду слідчого експерименту підсудний поводився дивно — він стискав кулаки та нервував, тому попросив перерву для розмови з адвокатом, пише видання Говорить Великий Львів.
Під час перегляду слідчого експерименту Зінченко почав говорити. Він заявив, що є моменти, які не збігаються з показами.
“Щойно від слідчого було запитання до свідка, в якому місці свідок побачив підозрювану особу, коли був постріл. Тобто коли саме був постріл, було запитання, коли був постріл. За показами свідка, він побачив підозрювану особу десь там за 7-20 метрів від місця, де лежала вбита. Тобто це вкрай не збігається з показами, з розрахунками статистики. За розрахунками статистики, там було 110 сантиметрів, якщо я не помиляюсь. Десь тут чітко було сказано, що свідок побачив підозрювану особу в той час, коли був постріл в 7 метрів, а за розрахунками статистики було тільки 110 сантиметрів”, — сказав Зінченко.
Також журналісти показали ще одну частинку відео зі слідчого експерименту. На ньому свідок, який нібито бачив обвинуваченого Зінченка без окулярів та капелюха на вул. Малоголосківській у Львові.
“Волосся кучеряве, як барашик”, — так він описав його зовнішність.
Місцеве видання пише, що після засідання суду Нацгвардія не дозволила журналістам поговорити з обвинуваченим у вбивстві Ірини Фаріон. Зінченка у бронежилеті та касці проводять під вигуки “Довічне/Волю”. Наступне засідання 2 квітня о 12:00 годині.
Розслідування вбивства Ірини Фаріон — що відомо
13 лютого Шевченківський районний суд Львова почав розгляд по суті справи про вбивство мовознавиці Ірини Фаріон. Слідство вважає, що В’ячеслав Зінченко ввечері 19 липня 2024 року підстеріг мовознавицю Ірину Фаріон у подвір’ї її будинку на вулиці Масарика у Львові. Як зазначається, він наблизився до жінки та вистрілив їй у голову, після чого втік. За кілька годин громадська діячка померла в лікарні.
Після зміни підозри Зінченка підозрюють в умисному вбивстві людини у зв’язку з виконанням нею громадянського обов’язку з мотивів національної нетерпимості, а також у незаконному поводженні зі зброєю.
Прокурор заявив, що Зінченко у 2022 році долучився до Telegram-групи націонал-соціалістичного угруповання NS/WP. У 2024 році приєднався також до групи, яка повʼязана з російською неонацистською організацією. Ці спільноти пропагують культ насильства й жорстокості, а також расову, національну та релігійну нетерпимість і дискримінацію.
За даними слідства, в Зінченка могла виникнути особиста неприязнь до Ірини Фаріон через її активну позицію щодо захисту української мови. Хоча заступник голови Нацполіції Андрій Нєбитов заявляв після особистого спілкування із Зінченком, що той є “абсолютно проукраїнським”. Але, мовляв, хлопець “вважає, що не треба розділяти українське суспільство”.
Сам Зінченко відкидає причетність до вбивства Фаріон. Також заперечує проти цивільного позову, у якому донька вбитої мовознавиці Софія Особа просить про компенсацію в 15 млн гривень за вбивство матері. За висунутими статтями хлопцю загрожує довічне позбавлення волі.