29 Вересня, 2024 6:27 pm

Ключ успіху ЗСУ в курській області – рої дронів (The Times)

Загін безпілотників є ключем до російського вторгнення України в Курську область Росії.

Як пише The Times, безпілотники зробили атаку можливою, спочатку показавши, де штурм буде успішним, а тепер допомагаючи ізолювати російські війська на землі.

Коли українські війська розпочали вторгнення в Курську область Росії, захопивши сотні квадратних км російської території, це стало можливим завдяки безпілотникам, подібним до моделі Phantom британського виробництва, які передавали важливі розвідувальні дані і вказували, де і коли вдасться наземний штурм.

Рої безпілотних літальних апаратів-перехоплювачів заглушили радіоелектронний захист Росії, дозволивши українській бронетехніці прорватися та зайняти анклав, який може стати розмінною монетою для України в майбутніх територіальних переговорах.

“Пташки” тепер допомагають ізолювати відчайдушні російські сили на землі, змушуючи їх здатися. Президент Володимир Зеленський називає це “поповненням обмінного фонду”.

Сотні російських військовослужбовців, більшість з яких юнаки строкової служби без жодного досвіду бойових дій, були взяті в полон після того, як українські війська перейшли кордон 6 серпня. У перші дні наступу під Курськом Україна хвалилася, що збирала щонайменше 150 полонених на день, більшість із яких здалися без бою.

Полон призовників став серйозною проблемою для Володимира Путіна, оскільки стурбовані матері, потужна політична сила в попередніх конфліктах, відчайдушно лобіюють звільнення своїх синів.

У суботу, в День Незалежності України, 115 військових повернулися з полону під час першого за багато місяців обміну полоненими. На кадрах видно, як спантеличених підлітків з голеними головами вивантажують з автобусів для обміну через російський кордон.

За останні десять днів команда безпілотників керувала операцією Himars зі знищення всіх трьох постійних мостів через річку Сейм, залишивши ще близько 3000 російських військових, переважно молодих призовників, у пастці. Щовечора російські військові інженери на півночі перекидають через річку тимчасові понтони; щоранку безпілотники їх знаходять, у бій вступає Himars.

Comments (0)

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *